English German

Kočka s PP vs. Kočka bez PP

Za dané plemeno se dá považovat pouze kočka s PP. Koupí kočky bez PP, která se podobá nějakému plemeni, podporujete množitele, přispíváte k degradaci plemene a nemáte jistotu vůbec ničeho. Nebudeme si mazat „med kolem pusy“, naprostá většina lidí je radši, když může ušetřit nějakou tu kačku, ale může se vám to vymstít a tu kačku, kterou ušetříte koupí kotěte bez PP můžete v budoucnu nechat u veterináře. Kupující by si také měl uvědomit, že může od koťátka v budoucnu očekávat cokoliv. Genetické a infekční nemoci, poruchy chování, špatnou povahu, malý vzrůst atd.

Kočky s PP se rodí v chovatelských stanicích registrovaným chovatelům a ti se zavazují k dodržování chovatelského řádu. Své chovné kočky testují na genetické choroby, které se u daných plemen vyskytují. Jen pro zajímavost vystavení průkazu původu stojí pouhých 150 Kč.

Situace neznalí lidé se diví proč chovatelé chtějí za koťátko tolik tisíc. Do ceny se promítnou náklady, které chovatel s chovem kotěte měl, volný čas ve kterém se mu věnoval, veterinární péči rodičů (spousta testů na genetické nemoci), stelivo, krmivo, výstavy, krytí, pravidelné očkování nadstandartní vakcínou, různé potřeby pro koťátka misky, záchody, škrabadla, hračky atd.

Copyright © 2016 | Wild Marsi,CZ
chovatelská stanice britských koček ve zbarvení colourpoint

Marcela Cedrová
+420 725 246 967