English German

Jak se připravit na příchod nového člena rodiny

 

1.     Záchodek – pro jednu kočku 2 záchodky, různě rozmístěné po bytě. Některé kočky, když je záchodek špinavý, tam už nejdou, a pak se můžeme setkat s nemilým překvapením po bytě.

2.     Stelivo  – kočkolit  - používám silikátové např.  Kočkolit Tigerino Crystals nebo hrudkující kočkolit Tigerino Canada dětský pudr.

Každý den vybíráte hrudky a výkaly. Jednou za čas stelivo doplníte nebo celý záchodek vysypete a umyjete. Kupuji i osvěžovače steliva. Je dobré mít před záchodkem nějakou předložku, na které se bude zachycovat vynesené stelivo.

3.     Lopatka

4.     Přepravka – občas s kočkou budete muset zajet k veterináři. Doporučuji koupit takovou, která se dá otevřít jak z boku, tak z vrchu. Mou radou pochopíte, až budete u veterináře tahat kočku za chlupy z konce přepravky a do toho se vám bude všelijak šprajcovat zadníma nohama.

5.     Škrábadlo – kočka potřebuje brousit drápky. Doporučuji pořídit co největší nebo menší s možností vyskočit na skříň, protože kočky milují vyvýšená místa.

· Rajenpets

· Drapaki

 6.     Síťky do oken – lepší je nešťastným náhodám předcházet.

7.     Misky – pro jednu kočičku minimálně 3 misky.

· Na vodu

· Na granule

· Mokré krmivo (maso, konzervy , kapsičky atd.)

Některé kočičky nerady pijí stojatou vodu, proto je možné pořídit kočičí fontánku, ve které bublá vodu. Tekoucí voda je přitahuje a tím více pijí.

8.     Pelíšek

9.     Hračky – koloudráha,, tyčka na jejímž konci je něco, co kočky rády loví, hračky obsahující šantu kočičí nebo kozlík, tunel pro kočky, laser (nikdy nesviťte kočce do očí!!!!!) atd.

10.   Tráva – kočky se trávou přirozeně čistí od bezoáru. Dají se koupit ve zverimexech, na ZOOHITU nebo v podobě pasty, tablet..

11.   Pasty – vitamínové, s taurinem, s trávou. Dávám hlavně malt soft extra pastu na bezoáry.

12.   Granule – výběr granulí je individuální. Mé koťátka jsou krmeny Royal Canin kitten (do roku jsou pořád kotě)

Každou změnu krmiva doporučuji provádět postupně. To znamená ¼ nových ¾ původních, ½ nových ½ původních a tak postupně.

13.   Konzervy, kapsičky - Schesir, Cosma, Bozita, Applaws 

14.   Syrové maso – přemrazit alespoň na 48 hodin. Podávat při pokojové teplotě. Vhodné je kuřecí (z dobrých chovů), krůtí, hovězí maso, hovězí nebo kuřecí srdce, dušená ryba. Občas kuřecí játra. Vše se podává při pokojové teplotě. Nevhodné je vepřové maso!

15.   Kartáč – kočku je třeba pravidelně kartáčovat, pomůžeme jim odstranit mrtvé chlupy, které jinak při mytí pozře. Proto kočky zvrací, zbavují se tak smotků chlupů (tzv.bezoárů).

16.  Kleštičky na drápky

17.  Koupání – kočky není potřeba koupat (jen při nehodě u dlouhosrstých kočiček kdy si tzv. pokaká zadní kalhotky, pak ano)

18.  Lepící váleček – super pomůcka při ranním odchodu z bytu. Další výhodou je sušička na prádlo, ta pobere mnoho chlupů. U alergiků na kočky je vhodná čistička vzduchu s ionizátorem.

          19.  Fyzické tresty na kočky neplatí   

V žádném případě by jste kočce neměli dávat na zadek. Ničemu to nepomůže. Můžete zkusit stříkat vodu. Rozprašovač na kytky nastavíte na proud vody a když lumpík dělá něco co nemá, tak stříknout. Dále můžete zkoušet používat slova se sykavkami: jedeššš, kššš, sss apod.

          20.  Odčervení kočky v 6,9,12 měsících a pak každý rok, ideálně týden před očkováním.

 

Kočka musí mít neustále k dispozici vodu.

Do 1 roku je považována za kotě a neměla by být omezována v množství potravy. Pro zpestření dávám kysanou smetanu, pribináčky, tatru ředěnou 1:1 vodou (může být se syrovým žloutkem), tavené sýry, tuňáka, šunku.

Mléko je pro kočku naprosto nevhodné, má z něj průjem (vhodné je kotěcí nebo kozí mléko)!

 Kočka nesmí slanou ani kořeněnou stravu, i když jim chutná.

Copyright © 2016 | Wild Marsi,CZ
chovatelská stanice britských koček ve zbarvení colourpoint

Marcela Cedrová
+420 725 246 967